Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори

Начало форум » Агробизнес » Цени на агропродукция

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Актуални цени на зърно
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2008, 21:00 

За съжаление в България, човек няма откъде да почерпи информация за актуални цени на зърното. Трите борси в страната контролират по-малко от 1% от пазара на зърно и цените посочени в тях са нереални. Фермерите трябва да обменят трябва да обменят информация за реално сключени сделки, за да могат да се ориентират в пазара. Този форум ви дава този шанс, публикувайте цените на които продавате зърното ежеседмично така хората в бранша ще знаят в кой район от страната на каква цена се продава. Не давайте евтино зърното.

Върнете се в началото 
 Профил  

Заглавие: Re: Актуални цени на зърно
 Мнение Публикувано на: 29 Окт 2008, 09:39 

На линка има актуални цени от борсите в Германия. http://www.farmer.bg/news_view.php?id=16590

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 10 Ное 2008, 22:12 

От интервю с Теодор Иванов, управител на “Агротайм”:
Аз успях да реализирам моята пшеница на 340 лв. от място. В същото време, другата пшеница, с недобри качества, се търгуваше по 250 лв. Вярно е, че цените оце повече паднаха, но това е разлика от 90 лв. на тон, при положение, че ние произвеждаме 4 млн. тона, това са 360 млн. лв. загубени заради неправилно управление на ресурсите. Но трябва и инвестиции.
Интервюто можете да намерите на следния линк: http://www.farmer.bg/news_view.php?id=16753

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 28 Ное 2008, 11:10 

Здравейте. Ако имаме информация за цените, разбира се ще можем да бъдем и коректни в отношенията си на пазара. Ето някои връзки на сайтове, които разглеждат проблема.

http://www.agricore.eu/ български сайт на английски език. Предлага ежеседмична справка на пазарите в региона. Може и да се коментират по скайп с посоченото лице за контакти.

Сайт за цените в Украйна и по света http://www.apk-inform.com/pricedata.php

http://www.furazh.ru/prices/?price руски сайт с абонамент .

Ще се радвам да получа още информация по темата от други участници във форума.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 04 Яну 2009, 19:33 

Здравейте,
Обработвам 2000 дка земя близо до София.Половината от тях винаги засявам с пшеница. От реколта 2008 успях да продам половината на цена 280-290 лв. без ДДС.
Договорът ми с една мелница е за разсрочено плащане и следващите дати са 31.01.09 и 31.03.09. При този глобален срив на пазара /и вътрешен и външен/ нямам идея какви ще са цените тогава. Освен това имам 30 тона за свободна продажба-в мой склад.Какво ще ме посъветвате- да продавам ли на безценица или да продължавам да чакам.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 13 Яну 2009, 22:52 

ако можеш изчакай не виждам каде по надолу могат да отидат цените

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 14 Яну 2009, 10:35 

Въпрос към Cvetan: Кога е продал пшеницата си на тази цена? Кой месец? На кого? Аз такава цена помня от август 2007г. Ще се радвам да ми отговорите. Благодаря.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 27 Яну 2009, 03:39 

Здравейте колеги,
Нито пишете по темата,нито се бориме за правото си на достойни цени на нашата продукция. Докато е така разни хитреци и "играчи" ще ни мачкат до полуда.
Вижте къде са гръцките фермери и ми отговорете защо ние не сме от другата страна на границата. В сайта Agricore между другото видях цена 230 USD/mt CIF за пшеница
в Турция ,което е много добре стига някой да знае колко е митото и има ли такова.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 28 Яну 2009, 09:49 

Здравейте jelev_j, питате за Теодор Иванов, нали, точно така през лятото си продаде основните количества.

Върнете се в началото 
 Профил  

Мнение Публикувано на: 28 Яну 2009, 12:41 

Може ли някой да предложи пшеница, съответстваща на хлебна? Защото цената 230 USD/тон е за milling wheat.

Върнете се в началото 
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Начало форум » Агробизнес » Цени на агропродукция